Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2020

E NAI TO EXEI

Τρένο δίχως φρένο ο δικέφαλος στο πρωτάθλημα καθώς συνέτριψε και το Λαδοχώρι με το τρομακτικό 0-8. 4 γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα του Καρύδη που δε δυσκολεύτηκε καθόλου. Ο Πλαταριώτης κόουτς επέλεξε τον Βένο κάτω από τα δοκάρια με αμυντικούς τον Ζήγο Βάσιο Βαγγέλη Βάσιο Ανδρέα και Φώτη Τάσιο . Στα χαφ τον Βένο Διαμαντή με τον Κυβράνογλου και πλάγια τον Κατσέλη με τον Γόγολο ενώ ο Βασιλείου και ο Γιαννακός συμπλήρωναν την εντεκάδα. Αγωνίστηκαν ως αλλαγή και ο Μούστα ο Ροντρίγκο ο Μπάλλας και ο Ντόστας.

Ο Γόγολος έκανε μια επέλαση από τα αριστερά και σέντραρε στον Κατσέλη, ο τελευταίος με ένα ''αρρωστημένο'' γυριστό έβαλε σε θέση οδηγού τους κιτρινόμαυρους μόλις στο 5ο λεπτό. 10 λεπτά αργότερα ο Γιαννακός κέρδισε φάουλ στο χώρο του κέντρου. Ο αρχηγός (Σπύρος Ζήγος ) ανέλαβε την εκτέλεση και δημιούργησε ασίστ με τον πρώτο σκόρερ Γιαννακό να σημειώνει το δεύτερο γκολ. Ο Διαμαντής με σουτ έξω από την περιοχή τριπλασίασε τα τέρματα στο 37 . Ο Ανδρέας Βάσιος αποχώρησε με πρόβλημα μικροτραυματισμού δίνοντας τη θέση του στον Κλέο Μούστα. Λίγα λεπτά μετά την είσοδο του έδωσε γκολ ''πάρε βάλε'' στον Άκη Γόγολο.

Ισοπεδωτική και στο δεύτερο 45 λεπτό η ΑΕΝΣ. Ο Μούστα μετά από ασιστ του Φώτη Τάσιου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-5 στο 58ο λεπτό.  Στο 61 οι αετοί κερδίσαν κόρνερ ο Ροντρίγκο ανέλαβε την εκτέλεση με τον αρχηγό (Σπύρο Ζήγο) να νικάει τους πάντες στον αέρα και να σκοράρει το 6ο γκολ αλλά και το 2ο φετινό δικό του. Ο Μιχάλης Γιαννακός χτύπησε για δεύτερη φορά μετά από ασιστ του Κατσέλη στο 64. Τέλος ο εορτάζων σήμερα Μάριος Μπάλλας σημείωσε το παρθενικό του γκολ στην μεγάλη κατηγορία βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα μετά από ασιστ του πρώτου σκόρερ Γιαννακού. Τελικό σκορ ΠΑΣ ΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ -ΑΕΝΣ 0-8.