Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ

Η ΑΕΝΣ πήρε μια εύκολη νίκη και χρειάστηκε μόλις ένα εικοσάλεπτό. Ο Ποσειδώνας παρατάχθηκε με 10 ποδοσφαιριστές . Ο Αλέκος Καρύδης παρέταξε ακόμα μια διαφορετική εντεκάδα. Ο Βένος στη γνωστή θέση με την τετράδα στην άμυνα τον Δημήτρη Αθανασίου ,τον Σπύρο Ζήγο και τους Τάσιο και Ντόστα στα φτερά. Κέντρο ο Χατζηπέτρου μαζί με τον Βαγγέλη Βάσιο που στα προηγούμενα ματς αγωνιζόταν στο κέντρο της άμυνας λίγο πιο μπροστά ο Τάσος Αναστασίου ενώ η ''φονική '' τριπλέτα μπροστά αποτελούταν από τον Γόγολο τον Μούστα και τον Γιαννακό. Πέρασαν ως αλλαγή οι Μπάλλας ,Μεχμετάι.

Με το καλημέρα οι αετοί έδειξαν ποιος είναι το αφεντικό. Και στα πρώτα λεπτά ο Μούστα έκανε υπέροχη σέντρα και έστρωσε στο Ζήγο που πυροβόλησε με το κεφάλι. Στο 8ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ από τον Άκη Γόγολο ο οποίος έκανε σουτ από πολύ πλάγια θέση και κρέμασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Το 3-0 από τον πρώτο σκόρερ της ΑΕΝΣ . Ο Γιαννακός με όμορφο πλασέ σφράγισε τη νίκη. Το πάρτι συνεχίστηκε και το 4-0 ξανά από τον ίδιο παίκτη μετά από ασίστ του Γόγολου. Το πιο γρήγορο χατρίκ στην καριέρα του έβαλε ο Γιαννακός στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους διαμορφώνοντας το 5-0.

Κάτι ανάλογο είδαμε και στα επόμενα 45 λεπτά. Ο Ροντρίγκο στο 48 το 6-0 από ασίστ του Γόγολου.  Δύο λεπτά αργότερα ο Γόγολος έγραψε το 7-0 βάζοντας και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ο Μούστα στο 56 το 8-0 ενώ το 9-0 ο Χατζηπέτρου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στο 64. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.