Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

ΕΝΑ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Η ομάδα μετά την ισοπαλία με τον Αστέρα κατάφερε να επανέλθει στις νίκες και το κατάφερε απέναντι στην Θύελλα. Οι έντεκα που ξεκίνησαν στην Παραμυθιά ήταν οι εξής: Βένος Κώστας, Ζήγος Σπύρος ,Δημήτρης Αθανασίου, Ανδρέας Βάσιος , Γίαννης Κατσέλης, Διαμαντής Βένος, Χατζηπέτρου Στέφανος, Ροντρίγκο Μεχμετάι, Άκης Γόγολος ,Φώτης Τάσιος και Μιχάλης Γιαννακός έπαιξαν επίσης και οι Μπάλλας , Ιωάννου.

Από πολύ νωρίς η ΑΕΝΣ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ροντρίγκο στο 6ο λεπτό. Η Θύελλα κατάφερε να κερδίσει πέναλτι ένα λεπτό αργότερα. Ο Ρίζος ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Βένο. Ο Τάσιος στο 15 έδωσε προβάδισμα στη ομάδα της Νέας Σελεύκειας ενώ το 1-3 ήρθε από τον Γιαννακό μετά από κλέψιμο στο 30. Ο Γιαννακός χτύπησε για δεύτερη φορά μετά από ασιστ του Βένου Δ δέκα λεπτά αργότερα.

Στο 53 ο Γιαννακός έκανε χατ ρικ μετά από ασιστ του Γόγολου. Στο 55 ο Γιαννακός σέρβιρε στον Χατζηπέτρου για το 1-6. Στο 90 ο Γιαννακός με τον Γόγολο έκρυψαν την μπάλα και συνεργάστηκαν άψογα με τον Άκη να γράφει το 1-7. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λαλάς . Ο Ιωάννου πέτυχε το 8ο γκολ μετά από ασιστ του Χατζηπέτρου.