Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020

ΕΙΧΕ ΚΑΤΗΦΟΡΑ ΣΤΟ ''ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ''

Κατηφορικό προς την πλευρά του Άρη το σημερινό παιχνίδι πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε στη Νέα Σελεύκεια. Η εντεκάδα είχε κάποιες αλλαγές. Βένος κάτω από τα δοκάρια με Βάσιο Βαγγέλη και Βένο Διαμαντή στο κέντρο της άμυνας ενώ στα πλάγια ο Κατσέλης με τον Τάσιο. Στο κέντρο Κυβράνογλου με το περιβραχιόνιο του αρχηγού και Χατζηπέτρου με Βασιλείου ενώ μπροστά ο Γόγολος ο Μούστα και ο Γιαννακός. Έπαιξαν επίσης οι Ντόστας, Ιωάννου, Ροντρίγκο και Σούφης. Οι κιτρινόμαυροι έκαναν πάρτι και συνέτριψαν με 6-0 τον αντίπαλο. Στα πρώτα μόλις 5 λεπτά οι ''αετοί'' πήραν κεφάλι στο σκορ με 2 τέρματα με τα γκολ του Βένου στο 2ο λεπτό και του Μούστα στο 5ο . Ο πρώτος σκόρερ Γιαννακός έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ μόλις στο 23 .Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Άλλα τρία γκολ έβαλαν οι παίκτες του Καρύδη στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 58 ο Γόγολος έστρωσε στον Γιαννακό και αυτός έβαλε το δεύτερο προσωπικό του και 4ο της ΑΕΝΣ. Το 5-0 ο Ροντρίγκο με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή λίγο πριν το 90 ενώ στις καθυστερήσεις ο Άκης Γόγολος αφού πέρασε τον τερματοφύλακα μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα.