Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2020

ΠΑΡΑΝΟΙΑ

Η ομάδα ήταν ατσάλινη από το τέρμα μέχρι την επίθεση και επικράτησε στην έδρα του πρωτοπόρου Θύαμι με 0-2.  Ο Πλαταριώτης κόουτς επέλεξε τους παρακάτω παίκτες στη βασική ενδεκάδα. Ο Βένος Κώστας κάτω από τα δοκάρια με άμυνα τους Ζήγος Βάσιο Ανδρέα Βάσιο Βαγγέλη και Φώτη Τάσιο. Στο κέντρο Χατζηπέτρου Στέφανο, Διαμαντή Βένο Σούφη και πιο μπροστά Βασιλείου Γιαννακός και Τάσος Αναστασίου.

Από τα πρώτα λεπτά προσπάθησαν οι αετοί να δημιουργήσουν ευκαιρίες και είχαν την κατοχή. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με δύο καλές φάσεις για γκολ και για τις δύο ομάδες. Πρώτα ο Γιαννακός έκανε ωραίο σουτ στη γωνία του Βενέτη αλλά ο τερματοφύλακας του Θύαμι τον σταμάτησε θεαματικά. Ο Κύργιος με απευθείας εκτέλεση λίγο έλειψε να βάλει σε θέση οδηγού τον Θύαμι αλλά το σουτ του βρήκε στο δοκάρι. Λίγο λεπτά αργότερα ο Γιαννακός εκτέλεσε υπέροχα και έδωσε προβάδισμα στο δικέφαλο λίγο πριν την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα δούλεψαν ρολόι. Μαγική εικόνα και αρκετές χαμένες ευκαιρίες . Ο Σούφης στο 70 κέρδισε πέναλτι και ο Αναστασιού ανέλαβε την εκτέλεση. Παρόλο που η μπάλα ''έκαιγε'' το panzer προτίμησε να εκτελέσει με σκαφτό και σαν ''τέρας ψυχραιμίας'' καθάρισε την υπόθεση νίκη. Το τελικό 0-2 ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα.