Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019

ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΟΙ ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ

Τρίτη σερί νίκη για την ΑΕΝΣ που κέρδισε πιο εύκολα από ότι μαρτυρά το τελικό 2-0. Οι κιτρινόμαυροι από τα πρώτα λεπτά κυριάρχησαν σε όλα τα επίπεδα και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μπακριτζίδη που έβαλε ένα πολύ όμορφο γκολ στο 3ο λεπτό. Στη συνέχεια πίεσε να βάλει κάποιο δεύτερο χάνοντας καλές ευκαιρίες με τη μεγαλύτερη στο 45ο λεπτό όταν ο αρχηγός (Σπύρος Ζήγος) βρέθηκε τετατέτ με τον τερματοφύλακα και με μια φωτοβολίδα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο έργο συνεχίστηκε . Η ομάδα με το καλημέρα κέρδισε πέναλτι με τον Φέιμ Κάσο. Ο Παναγιώτης Σούφης ανάλαβε την εκτέλεση αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ''μικρός μάγος'' Ροντρίγκο ο οποίος αντικατέστησε τον Βασιλείου και για ένα ακόμα παιχνίδι όχι απλά σκόραρε αλλά καθάρισε το ματς. Μέχρι το τέλος χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες και ο δείκτης του σκορ μπορούσε να ανέβει περισσότερο.  Η ομάδα της Νέας Σελεύκειας έφτασε τους 10 βαθμούς και σκαρφάλωσε στις πρώτες θέσεις.