Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019

ΤΟΥ ΑΡΠΑΞΕ ΤΗΝ ΤΡΥΑΙΝΑ

Ο δικέφαλος διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα μετά τη νίκη του με 5-0 με αντίπαλο τον Ποσειδώνα.  Ο Πλαταριώτης κόουτς ξεκίνησε με τον Κ.Βένο κάτω από τα δοκάρια δίδυμο στην άμυνα τον Ζήγο Σ με τον Βάσιο ενώ πλάγια Μπακ ήταν ο Βάσιος με τον Μπακιρτζίδη, στο κέντο επέλεξε τον Διαμαντή Βένο με τον Σούφη και τον Κυβράνογλου ενώ οι τρεις στην επιθετική γραμμή ήταν οι Κάσο Τάσιος Γιαννακός. Σοβαρότητα και συγκέντρωση από τα πρώτα λεπτά δείξαν οι ποδοσφαιριστές του Αλέξανδρου Καρύδη. Ο Ροντρίγκο αντικατέστησε τον Κάσο από νωρίς και ήταν η πρώτη αλλαγή. Οι κίτρινοι χρειάστηκαν 30 λεπτά για να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα , η συνέχεια εξελίχθηκε σε ένα ποδοσφαιρικό ''πάρτι''. Ο Μιχάλης Γιαννακός από ευνοϊκή θέση έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι στο 30ο λεπτό ο Διαμαντής Βένος ακολούθησε τη φάση και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα ο Μιχάλης Γιαννακός με όμορφη κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΝΣ .

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα καθάρισε και τυπικά το παιχνίδι στο 56. Ο Γιαννακός εκτέλεσε το κόρνερ και ο Αντρέας Βάσιος τελείωσε τη φάση άψογα με το κεφάλι .Στο 61 ο Διαμαντής Βένος θα μπορούσε να σκοράρει ξανά αλλά το σουτ του ταρακούνησε το δοκάρι. Ο Ροντρίγκο στο 64 με ένα γκολ ''ποίημα'' και το πρώτο του προσωπικό για φέτος σημείωσε το 4-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ξανά ο πρώτος σκόρερ της ομάδας μας Μιχάλης Γιαννακός μετά από πάσα ''πάρε βάλε'' του Φώτη Τάσιου. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ζήγος Δημήτρης και Μάριος Μπάλλας.