Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019

ΚΑΡΥΔΑΤΗ ΝΙΚΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΡΥΔΗ

Σε μια πολύ δύσκολη και σκληρή έδρα τα παιδιά του Αλέκου κάναν το καθήκον τους παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο .Κατάφεραν να κερδίσουν με το φτωχό 0-1 ένα σκορ που σίγουρα κολακεύει τον αντίπαλο με τον τρόπο που διαμορφώθηκε. Οι έντεκα που ξεκίνησαν ήταν ο Βένος Κωσταντίνος ο Βάσιος Βαγγέλης και Ανδρέας στο κέντρο της άμυνας τα πλάγια μπακ ο Μπακιρτζίδης με τον Τάσιο . Στο κέντρο ο Κυβράνογλου ,ο Διαμαντής Βένος και ο Βασιλείου ενώ η τριπλέτα μπροστά ο Κάσο ο Γιαννακός και ο Σούφης. Όσο περνούσαν τα λεπτά η ΑΕΝΣ γινόταν όλο και πιο πιεστική και σπατάλησε μεγάλες ευκαιρίες η πρώτη με τον Γιαννακό στο 24 όταν σημάδεψε το δοκάρι του Ντούγια. Λίγο αργότερα ο Σούφης βρέθηκε μόνος στην μικρή περιοχή του Άρη και έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ. Η αμφισβητούμενη φάση του αγώνα συνέβη λίγο αργότερα όταν ο Σούφης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή αλλά η Ειρήνη Πίγγιου έδωσε φάουλ.Ο άτυχος του αγώνα Φέιμ Κάσο αποχώρησε υποβασταζόμενος εκτός αγωνιστικού χώρου ύσερα από κλωτσιά και τη θέση του έδωσε στον Γίαννη Κατσέλη στο 40ο λεπτό. Με τη συμπλήρωση 45 λεπτών ο Μιχάλης Γιαννακός έπιασε πολύ καλή κεφαλιά η οποία πέρασε ελάχιστα έξω.

Απόλυτος έλεγχος με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κατσέλης στο 60 με μια όμορφη ενέργεια έλυσε τον ''γόρδιο δεσμό ''για τους κιτρινόμαυρους. Η πολύ σκληρή και μαχητική αντίπαλος λίγο νωρίτερα είχε μείνει με παίκτη λιγότερο με την αποβολή του αρχηγού της. Ο Ιορδάνης Κυβράνογλου κέρδισε πέναλτι στο 85ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιαννακός και έστειλε τη μπάλα άουτ. Ο Κατσέλης στο 91 νικήθηκε σε τέτατετ από τον εκπληκτικό σήμερα Ντούγια.Ο Ροντρίγκο δέχτηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις για σπρώξιμο αντιπάλου εκτός φάσης. Το σκορ παρέμεινε ίδιο μέχρι το τέλος και η ΑΕΝΣ πήρε ακόμα 3 πόντους.