Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019

ΒΓΑΛΜΕΝΗ ΑΠΟ ΓΟΥΕΣΤΕΡΝ

Αγριεμένα ξεκίνησε η ΑΕΝΣ στο Μαργαρίτι και χρειάστηκε περίπου 20 λεπτά για να κλειδώσει τη νίκη. Οι 11 που ξεκίνησαν ήταν οι :Βένος Κ Βάσιος Α Ζήγος Σ Βάσιος Β Τάσιος Φ Βένος Δ Σούφης Π Μούστα Κ Βασιλείου Α Κατσέλης Γ και Γιαννακός Μ.

Έπαιξαν οι Μεχμετάι Ρ, Ντόστας Ν, Μπάλλας Μ, Μπακιρτζίδης Ι.

Στο 6ο λεπτό ο Τάσιος έκανε τρομερή ατομική ενέργεια και έστρωσε στον Κατσέλη που δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 0-1. Στο 20 και πάλι ο Κατσέλης χρίστηκε σκόρερ μετά από ασίστ του Γιαννακού. Στο 35 ο Βασιλειού ευνοήθηκε από τις κόντες και με ψυχραιμία από κοντά έβαλε το τρίτο γκολ του δικέφαλου. Ένα πολύ καλό ημίχρονο με αρκετές ευκαιρίες και με μια μόνο ομάδα στον αγωνιστικό χώρο να κάνει ότι θέλει, αυτή της Νέας Σελεύκειας.

Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε ακριβώς το ίδιο έργο. Παίκτες ''βγαλμένοι από ταινία γουέστερν να πυροβολούν από όλες τις μεριές. Ο Βασιλείου σούταρε έξω από την περιοχή με τον τερματοφύλακα του Άρη να χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια και να δίνει ένα γκολ δώρο στο 55ο λεπτό. Ο Θοδωρής Γαλάνης δύο λεπτά αργότερα μείωσε βάζοντας το γκολ της τιμής. Χρειάστηκαν 76 λεπτά για να αφήσει την υπογραφή του ο δεύτερος σκόρερ του πρωταθλήματος Μιχάλης Γιαννακός. Ο Φώτης Τάσιος που ήταν άψογος και αμυντικά και επιθετικά σέρβιρε για δεύτερη φορά γκολ στον Γιαννακό που ανέβασε το δείκτη σε 1-5. Το τελειωτικό χτύπημα στο Μαργαρίτι το έδωσε και πάλι ο Γιαννακός αφού χόρεψε όλη την άμυνα και μπήκε με τη μπάλα στο τέρμα για το 1-6.