Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2022

ΤΡΕΝΟ ΔΙΧΩΣ ΦΡΕΝΟ

Σοβαρή και καλύτερη ήταν η ΑΕΝΣ στο σημερινό ντέρμπι απέναντι στον Άρη Φιλιατών. Ο δικέφαλος πήρε μια επαγγελματική νίκη με σκορ 3-0 και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα τερματίσει πρώτος στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο σε φάσεις . Η ΑΕΝΣ έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Σούφη που έπειτα από μια καλή συνεργασία των Τσάνη, Γόγολο και Σούφη ο τελευταίος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Διαμάντη. Ο Άρης απείλησε την εστία του Βενέτη αλλά ο κίπερ της ΑΕΝΣ είχε απαντήσεις.Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους ο Σούφης έκανε μια επέλαση από τα δεξιά και γύρισε ωραία στον Γόγολο ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Νέας Σελεύκειας ήταν αρκετά καλύτερη από τον Άρη που δεν απείλησε καθόλου . Στο 89 ο Γαλάνης λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο κλείδωσε το τρίποντο για τους παίκτες του Καρύδη. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Χατζηπέτρου με ωραίο σουτ στις καθυστερήσεις. Η αρχική εντεκάδα της ομάδας μας= Βενέτης, Μονάχος, Μήτσης, Καφτάνης, Βάσιος Α, Χατζηπέτρου, Βάσιος Β, Σούφης, Τσάνης, Γιαννακός και Γόγολος. Έπαιξαν και οι Βασιλείου, Γαλάνης και Κατσέλης.