Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

10 ME TONO

Η ομάδα μας ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα και πήρε μια άνετη νίκη στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Σπάρτακο με 0-7. Η ομάδα του Παναγιώτη Χατζηπέτρου δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς. Ο Σελευκιώτης τεχνικός επέλεξε τον Βενέτη κάτω από τα δοκάρια και τρεις στην άμυνα με τον Ζήγο τον Ζαφείρη και τον Β. Βάσιο. Στο κέντρο Ο Σούφης με τον Χατζηπέτρου και τον Βασιλείου ενώ στα πλάγια ο Καλέσης και ο Μούστα συμπλήρωναν την πεντάδα. Επιθετική δυάδα ήταν ο Αναστασίου με τον Γαλάνη.

Από τα πρώτα λεπτά η ΑΕΝΣ έδειξε τις διαθέσεις της και προσπάθησε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ. Ο Καλέσης και ο Γαλάνης μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο πεντάλεπτο. Ο Βασιλείου στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ εντός περιοχής. Ο Γαλάνης πέντε λεπτά αργότερα βγήκε  από τα δεξιά και πλάσαρε υποδειγματικά τον γκόλκιπερ του Σπάρτακου.

Το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΝΣ καθάρισε το παιχνίδι σε λιγότερο από πέντε λεπτά. Ο Ζαφείρης δε συγχώρεσε το μεγάλο λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και έγραψε το 0-3 στο 46.  Δύο λεπτά αργότερα ο Σούφης σημείωσε το 4ο γκολ μετά από ασιστ του Μούστα. Στο 56 ήταν η σειρά του Μούστα να σκοράρει και δεν σπατάλησε την ασιστ του Σούφη.  Στο 60 ο Κλεο έβαλε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα με ένα ασύλληπτο σουτ από τα 20 μέτρα. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γαλάνης που χτύπησε και αυτός δεύτερη φορά μετά από ασιστ του Mvp Μούστα. Αγωνίστηκαν επίσης οι Κυβράνογλου , Αθανασίου, Αδαμίδης και Μπάλλας. Να αναφέρουμε επίσης ότι οι μικροί πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση. Ο Αδαμίδης μάλιστα θα μπορούσε να σκοράρει αλλά τον σταμάτησε το δοκάρι μετά από μια όμορφη έμπνευση που είχε με ψηλοκρεμαστό σουτ.