Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2020

ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο δικέφαλος στο τρίτο του φιλικό και  δεύτερο σε λιγότερο από τρεις μέρες. Οι παίκτες του Παναγιώτη Χατζηπέτρου ήταν ανώτεροι καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά έμειναν στην ισοπαλία κόντρα στον Αστέρα.  Στο 24ο λεπτό ο Βασιλείου εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ζήγος με ασύλληπτη κεφαλιά νίκησε τον Σπυριδώνου δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Νέας Σελεύκειας. Ο Γαλάνης λίγα λεπτά αργότερα με ένα γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 2-0.  Η πολιορκία συνεχίστηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου χωρίς όμως να έρθει το δεύτερο γκολ. Λίγο πριν το 60 ο Μούστα έδωσε στον Σούφη ο όποιος όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Στο 60 ο Λιώνης τιμώρησε την ΑΕΝΣ και με μια συγκλονιστική κούρσα και ασιστ ''διαβήτη'' έστρωσε στο Βασιλείου που δε δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει. Λίγα λεπτά μετά ο Σούφης βρέθηκε τετατέτ με τον τερματοφύλακα του Αστέρα αλλά ο κίπερ Σπυριδώνου απέκρουσε εντυπωσιακά. Όσο περνούσε ο χρόνος η ΑΕΝΣ γινόταν ακόμα πιο απειλητική . Ο Γιαννακός θα μπορούσε να λύσει τον ''γόρδιο δεσμό'' αλλά αστόχησε από  πλεονεκτική θέση μετά από σέντρα του Ζαφείρη. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Κιάπε.